Öğrenci ve Öğretmenlerimiz için Microsoft Teams Uygulaması HazırSaygıdeğer öğretmenler ve sevgili öğrenciler,

Galatasaray Lisesi'nde  uzaktan eğitim için kullanılmak üzere microsoft teams platformu Galatasaray Üniversitesi'nin desteği ile kullanım için hazırdır. Teams platformunu bilgisayarınıza kurabilir, doğrudan web sitesi üzerinden çalışabilir, cep telefonlarınıza veya tabletlerinize ilgili uygulama mağazanızı kullanarak indirebilirsiniz. Tüm öğretmen ve öğrenciler platforma kurumsal e-posta hesapları ile erişim sağlayacaktır.

Teams kullanabilmek için daha önceden kendisine kurumsal e-posta hesabı teslim edilmemiş öğretmenlerimiz ve tüm öğrencilerimiz için kurumsal e-posta adresleri oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz e-posta hesaplarını ilgili müdür yardımcısına danışarak öğrenebilirler.

Kurumsal e-posta hesabına giriş yapamayan öğretmenlerimiz veya öğrencilerimiz  https://password.gsu.edu.tr/ adresinde bulunan parola değiştirme formunu kullanarak şifrelerini sıfırlayabilirler. Bu formdaki kullanıcı türünü öğretmenler için "İdari Personel",  öğrenciler için "GSL Öğrencisi" olarak seçtikten sonra kullanıcı adı kısmına e-posta adresinizin @ işaretinden önceki kısmı yazın. Ben robot değilim işaretine arından sorgula butonuna tıklayın. Bu kısımda yeni şifrenizi yazıp doğrulama gönder butonuna tıklayın ve telefonunuza gelen kodu sayfadaki ilgili yere girin. Bu işlemden sonra yeni şifrenizi kullanarak hesaplarınızda oturum açabilirsiniz.

Teams uygulamasına giriş yapmak için  teams.microsoft.com web adresini açın. Karşınıza gelen microsoft oturum açma penceresine öğretmen iseniz size teslim edilmiş olan kurumsal e-posta adresinizi isminizinilkharfisoyisim@gsl.gsu.edu.tr, öğrenci iseniz isim.soyisim@ogr.gsl.gsu.edu.tr formatına uygun olarak e-posta adresinizi yazın ve ileri butonuna tıklayın. Bir sonraki aşamada Galatasaray Üniversitesi'nin oturum açma sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada şifrenizi girerek teams oturumunuzu açabilirsiniz.

Teams kullanımı ile ilgili genel bilgiye;
https://www.youtube.com/watch?v=diBAZRXxpJk
https://www.youtube.com/watch?v=-legiseoEDI
https://www.youtube.com/watch?v=diBAZRXxpJk
https://www.youtube.com/watch?v=tXb7HOFyKZE adreslerinden uluşabilirsiniz.

Öğretmenler burada ders verdikleri sınıfları(ekipleri) oluşturup öğrencileri doğrudan sınıfa üye olarak ekleyebilir veya sınıfı(ekibi) oluşturduktan sonra ekip kodunu öğrencilere ileterek de ilgili öğrencilerin sınıfa dahil olmasını sağlayabilirler.

Sormak istediğiniz herhangi bir konu olursa gslbim.yakup@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Yakup KILIÇ
Galatasaray Lisesi
Bilgi İşlem Merkezi
Sistem Sorumlusu