Literature Club

    edebiyat.jpg

GSL Edebiyat Kulübü; başta okumayı olmak üzere yazmayı, metinler üzerine düşünmeyi yani kelimeleri seven insanların bir araya geldiği bir kulüptür. Başlıca amacımız birbirimizi okumaya teşvik etmek, edebiyat üzerine düşüncelerimizi paylaşmak, kendimizi geliştirmek ve hepsinden önemlisi edebiyat aracılığıyla iyi ilişkiler kurmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda düzenli olarak toplanıyoruz. Bu toplantılarda edebiyatın tarihsel gelişimi, günümüz edebiyatı ve edebiyat kapsamına giren her şeyden konuşuyoruz.

 Okulda düzenlediğimiz sempozyumlar, paneller, söyleşiler ve şiir dinletilerinin yanında İstanbul'daki kültürel etkinliklerden olabildiğince faydalanıyor, tiyatro, sergi, söyleşi gibi etkinliklere katılıyoruz.

 Yazmanın gerek bizim gerek ülkemizin geleceği için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz; çünkü yazmak, düşünmek demektir.  Galatasaray'da tarihi boyunca birçok yazar ve şair yetiştiğinin farkındayız, bizim de bu alandaki çalışmalarımızı yayımlamak  üzere yıllardır çıkan bir dergimiz var: YALIM. Öykü, deneme, şiir ve makalelerimizi burada sergiliyoruz. Dergimizi hem kendimizi ifade etmek, hem henüz lisedeyken edebiyat alanında bir şeyler üretmek, hem de yazdıklarımızı insanlarla paylaşacak kadar özgüven sahibi olmak açısından çok önemsiyor ve dergimize son derece emek veriyor, özen gösteriyoruz.