Münazara Kulübü

Münazara takımla hareket etmek, özgün ve yaratıcı düşünceye varmak, problem çözmek, diyalektik düşünmek, farklı görüşleri analiz etmek, argüman üretmek ve ortaya koymak, insan ve toplumla ilgili her konuda birikim edinmek,  kendini en doğru biçimde sözlü yolla ifade etmek gibi pek çok yönden gençlerin kendilerini geliştirmelerine olanak sağlar.

Münazara( debate)  dünyada büyük rağbet gören ve lider yetiştiren  sportif bir etkinlik kabul edilmektedir.Münazara yapmış olmak, Galatasaray Lisesi mezunu pek çok münazırın Yale, Oxford, Brown, Bocconi, Pensilvanya gibi pek çok üniversiteye tam burslu kabullerini sağlamıştır.

Galatasaray Lisesi Münazara Kulübü, kurulduğu 2011 yılından bu yana takım halinde Türkçe ve İngilizce birçok turnuvada şampiyonluk, şampiyona ve turnuvalarda en iyi konuşmacı ödülü alarak haklı bir üne kavuşmuştur.                                                                              

Ayrıca münazırlarımız 2015’ten beri Esu Turkey Münazara Milli Takımı’nda yer almaya hak kazanmış, birinci yabancı dilleri Fransızca olmasına rağmen İngilizce münazarada ülkemizi temsil etmişlerdir.