Türkiye ve Dünya Ekonomisi Konulu Söyleşi Düzenledik.

1.jpg

02.06.2022 tarihinde Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda, mezunlarımızdan ekonomist ve finans uzmanı Murat Sağman (124)'la bir söyleşi gerçekleştirdik.

Okulumuz Sosyal Bilimler Araştırma Topluluğunun (SOBİT) düzenlediği hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıfların yoğun katılımıyla “Kariyer, ekonomi ve finans” üzerine yapılan söyleşide, Murat Sağman, alanındaki tecrübelerden bahsederek öğrencilerimizin gelecekteki planlamalarına büyük katkıda bulundu.

1.5 saat süren söyleşide Murat Sağman'ın lise anıları, ekonomi ve finans alanına ilgi duymasındaki etkenler, geçmişte görev aldığı yerler, ülkemizin ekonomik durumu ve geleceğe yönelik tasarılar konu edildi. Murat Sağman, öğrencilerimizin yoğun ilgisi ve konu hakkındaki şaşırtıcı bilgilerinden dolayı umut ve mutlulukla dolduğunu belirtti.

2022 senesinin son SOBİT etkinliği olma niteliği taşıyan bu söyleşi, seneye kulüp başkanlığını devralacak olan 10. sınıflara güzel bir örnek teşkil ederken söyleşiye katılan bütün öğrencilerimiz, Murat Sağman’ın engin tecrübelerinden yararlandılar.

Kendisine Galatasaray Lisesi ve SOBİT olarak teşekkür ediyoruz.

  • Söyleşi
  • Söyleşi
  • Söyleşi