FIRST Robotics Off-Season etkinliğine katıldık.

Etkinlik Tarihi: 3-5 Aralık 2015   Yer: Ülker Sports Arena

FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) 1989 yılında mucit Dean Kamen tarafından Gençlerin bilim ve teknoloji alanındaki ilgisini artırmak için kuruldu.  FIRST Robotics Competition "Zeka İçin Spor" sloganıyla ortaya çıkan, her sene 15-18 yaş grubu için düzenlenen uluslararası bir robot yarışmasıdır.

Takımlar, her yıl bir tema çerçevesinde belirli görevlerin üstesinden gelebilen robotlar yapmaya çalışırlar. FRC’nin teması her sene FIRST tarafından belirlenir. FIRST, takımlara robotlarında kullanmak üzere çalışma ortakları ile belirlenen parçaları sağlar. Ancak takımlar, FRC kurallarına uydukları sürece farklı parçalar üretmekte ve kullanmakta serbesttirler. Robot yapım aşaması dünyanın her yerindeki takımlar için 6 haftalık bir süreyi kapsar. Tüm takımlar robotlarını yapmaya aynı anda başlar aynı anda bitirir.

Fikret Yüksel Vakfı tarafından FIRST Robotics Off-Season teması 16 Ekim tarihinde Bahçeşehir Üniversitesinde açıklandı ve takımlara robot kitleri teslim edildi. Takımlar 30 Kasım’da robot üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Etkinlikte 8’i daha önceki yıllarda Amerika’daki FRC’ye katılmış toplamda 28 takım yer aldı.  Galatasaray Lisesi’nin robotu GSLRobotX yarı finale kaldı.

Oyunun amacı, merkezdeki ya da kenardaki kalelere sayı yaparak ve/veya maçın sonunda kendi platform ya da rampanızda robotların bulunmasını sağlayarak rakip müttefikten yüksek bir skor elde etmektir.

GALATASARAY LİSESİ TAKIM ÜYELERİ

İsim

Soyisim

Takımdaki Görevi

Necla Şükran

Gerçeker

Proje Yöneticisi

Kaan

İnal

Danışman

Sarp

Öztugran

Lider Öğrenci-Mekanik

Faruk Emre

Yazıcı

Mekanik

Mehmet Kuzey

Aydın

Mekanik

Rahmi Doğukan

Candan

Elektronik-Yazılım

Çağlan

Turgut

Elektronik-Yazılım

Caner

Demirer

Elektronik-Yazılım

Ezgi

Özyılkan

Sponsor/PR Sorumlusu

Berkay

Kılıç

Sponsor/PR Sorumlusu

Mısra

Taşçı

Güvenlik Sorumlusu

Şimal Naz

Köse

Proje Görevlisi

Beste

Biltekin

Proje Görevlisi

Elif

Aydın

Etkinlik Sorumlusu