531. Kuruluş Kutlaması

Galatasaray Lisesi'nin 531. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları ve 1962 yılı mezunlarının Madalya ve Berat Töreni, 2 Aralık 2012 Pazar günü gerçekleşti. Galatasaray Eğitim Vakfı’nın 31. Kuruluş Yıldönümü’ne denk gelen kutlamada, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Galatasaray Lisesi Müdürü Meral Mercan, Galatasaraylılar Derneği temsilcisi Levent Doğanay ve 1962 yılı mezunlarını temsilen Büyükelçi Şükrü Tufan birer konuşma yaptılar.

Tevfik Fikret Salonu’nda, Atatürk, silah arkadaşları ve vefat eden Galatasaraylılar için saygı duruşu ile başlayan program, konuşmaların ardından 50. yıl mezunlarının Madalya ve Berat Töreni ile devam etti. Program, Özhan Canaydın Spor Ödülleri’nin sahiplerine verilmesiyle son buldu.

Atatürk’ün Galatasaray Lisesi’ni ilk ziyaret ettiği 2 Aralık 1930 tarihi anısına, Aralık ayının ilk Pazar günü düzenlenen Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları’nda, Galatasaraylılar her sene olduğu gibi geleneksel Galatasaray Pilavı yiyerek özlem giderdi.

Aynı akşam, Galatasaray Lisesi'nin 531'uncu kuruluş yıldönümü ve 1962 yılı mezunları madalya ve berat töreni münasebetiyle Suna, İpek ve İnan Kıraç tarafından verilen kutlama yemeğinde, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Fransa Büyükelçisi Laurent Bili ve 1962 mezunları adına Prof. Dr. Barlas Tolan birer konuşma yaptılar.

Galatasaray Eğitim Kurumlarına yaptığı, sürekli bağışlar nedeniyle Fuat Diriker’e ve hizmetler nedeniyle Prof. Dr. Ali Tanrıyar’a Galatasaray Eğitim Vakfı Onur Madalyası verildi.