Müdür Başyardımcısı


Enver Bekar

1959 yılında Trabzon’da doğdu. İlk öğretimini köyde, orta okulu Vakfıkebir de, Liseyi Trabzon da  tamamladı. 1982 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1983 yılında Eskişehir Mehmetçik Ortaokulunda Öğretmenliğe başladı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Lisesinde görevlendirildi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde  Yüksek Lisans Eğitimi aldı.1987-1988 öğretim yılında Galatasaray Lisesi’ne atandı. Daha sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme Yüksek Lisansını (tezli)  tamamladı.


Bir süre Amerika Birleşik Devletlerinde dil eğitiminde bulundu. Halen İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde Doktora çalışmasını sürdürmektedir. Tez bitme aşamasındadır.


1987-1988 yılından beri Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesinde Öğretmenlik, Müdür Yardımcılığı yapmakta iken 2016 yılında Müdür Başyardımcılığı görevine atandı. Halen bu göreve devam etmektedir.


Özel Okullarda ve Üniversitelerde Part time görev yaptı.


Galatasaray Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Beykent Üniversitesinde çalıştı. Evli ve kız çocuk babasıdır.

1987-1988 öğretim yılından beri Galatasaray Lisesinde görevini kesintisiz sürdürmektedir.Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından Galatasaray Eğitim Kurumlarına vermiş olduğu hizmetleri dolayısıyla Galatasaray Eğitim Vakfı Üstün Hizmet Madalyası verilmiştir.