12.Sınıf Öğrencilerimizin Yurt Dışı Başvuru Sonuçları Açıklandı.

Galatasaray Lisesi 12. sınıf öğrencilerinin geçtiğimiz dönem İtalya, Amerika Birleşik Devletleri ve Uzak Doğu’ya başvuruda bulunan öğrencilerin ‘’early decision’’ erken başvuru sonuçları geldi. Planlı bir çalışma yolunu seçen yurt dışı üniversitelerin, okunmak istenen bölümler ve ülkeler bazında ders programlarını inceleyen, araştırmaları sırasında kabul kriterleri, burs olanakları, konaklama ve özel koşullara bakarak yurt dışı üniversite eğitim danışmanı Deniz Alp Durukan ile görüşmelere erkenden 9. sınıfta başlayarak, okuldaki ve okul dışındaki "üniversite tanıtımlarına" katılarak araştırarak bu süreci tamamladılar.

Ata Sevgi - Amherst College'den tam burslu;
Alp Namalan -Yale Üniversitesinden tam burslu;
Dila Çakır -Bowdoin College'den tam burslu;
Nehir Sunar- University of Pennslyvania'dan tam burslu
Berkan Tarak da Galatasaray Lisesinden bir ilk olarak lisans derecesinde MIT Massachusetts Institute of Technology'den tam burslu kabul almıştır. Tam burslu tüm öğrencilerimizin eğitim ve yaşam masrafları okulları tarafından karşılanacaktır. Yaşar Kaan Sönmez Seattle Üniversitesinden %50 başarı bursu ile kabul almıştır.

Uzak Doğu’ya başvuru yapan öğrencilerimizden ise Ege Hakan Karaaslan Polytechnic University of Hong Kong ve University of Hong Kong CityUniversity’den kabul almıştır.

Ayrıca İtalya’ya başvuran öğrencilerimizden sekizi Bocconi Üniversitesi’ne kabul edilmiştir. Uluslararası hukuk; finans ve uluslararası işletme; matematik ve yapay zekâ; politika bölümlerinden kabul almıştır.

Cemre Türkmen  - Finans-Ekonomi
Dila Çakır - Uluslararası Hukuk
Eda Yurdaer  - Finans-Ekonomi
Yaşar Kaan Sönmez - Finans-Ekonomi
Nehir Sunar - Matematik ve Yapay Zekâ
Doğa Öykü Oruç - Matematik ve Yapay Zekâ
Yusuf Taha Eker - Politika
Ahmet Batuhan Uluçay- Uluslararası Ekonomi ve İşletme

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Uzak Doğu ülkeleri ve Fransa başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine başvuru yapan öğrencilerimizin sonuçları da 2023 Nisan ayı içerisinde açıklanacaktır. Bu süreçten geçen ve emek veren bütün öğrencilerimizi gönülden kutlarız.